Komentarze walutowe i prognozy, opinie ekspertów z branży

Z jednej strony chcą kompensować obywatelom trudną sytuację związaną z wyższymi kosztami życia i ponoszą dodatkowe wydatki będące konsekwencją agresji militarnej Rosji na Ukrainę. Z drugiej strony nie powinny bagatelizować ryzyka dodatkowego podbijania dynamiki cen i zwiększania nierównowagi w bilansie płatniczym. Biorąc pod uwagę sytuację inflacyjną, nie wydaje się, żeby Tarcza Antyinflacyjna miała być szybko i skokowo wygaszana, co też powinno w średnim terminie oddziaływać w kierunku niższej inflacji. Zakładamy, że finalnie kraj otrzyma unijne środki w ramach funduszu odbudowy, co powinno oddziaływać w kierunku mocniejszego złotego. Pewną niewiadomą i potencjalnym ryzykiem jest polityka fiskalna, szczególnie w kontekście nadchodzącego roku wyborczego. Na tym froncie widzimy również jednak pewne pierwsze oznaki wstrzemięźliwości po okresie agresywnego jej luzowania.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. W kolejnych dniach, teraz 11 sierpnia patrząc na parę walutową EUR/PLN ta wygenerowała solidniejsze zejście w ostatnich dniach. Co więcej, raczej powrotu do wzrostów tak łatwo nie będzie, chyba, że… Dane o inflacji w USA są obecnie najważniejszą publikacją makroekonomiczną w miesiącu. Rynki bardzo liczyły na spadek inflacji, a ten był większy od oczekiwań.

Notowania USD/PLN zwyżkują, aż o +1,14% Koszyk spółek z sektora średnich przedsiębiorstw, jak zawsze wyróżnia się skrajnymi pozycjami pod względem zysków i strat. Amerykańska waluta miała bardzo słaby tydzień, ale patrząc na poprzednie miesiące, nie można absolutnie mówić o słabości dolara. W tle solidne dane na temat tamtejszego rynku nieruchomości. Rynek nieruchomości za oceanem Wczorajsze dane z USA pokazują,…

dolar kurs prognozy

Polska waluta jest najsłabsza od ponad dekady. Jak wskazują eksperci, ma to konsekwencje zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorców. Dodaj Wysyłając opinię akceptujesz najnowsze bitcoin cash cena i analiza (bch do usd) regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Z siedzibą we Wrocławiu jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

W przypadku takiego scenariusza stopy wzrosłyby do zakresu 2,25-2,5%. Scenariusz zakładający podwyżkę o 0,75% wydaje się w cenach. Jego realizacja nie powinna się więc przełożyć na podwyższoną zmienność. Ważne będzie to, kiedy może zakończyć się cykl zacieśniania. Rynek spodziewa się, że ogólny przekaz Fed będzie nieco mniej jastrzębi, a to w związku z pogarszającą się sytuacją w amerykańskiej gospodarce.

Polski złoty wykorzystał słabość dolara. Katalizatorem były dane o inflacji w USA

Niektóre linki zamieszczone na witrynie mogą kierować użytkownika do witryn, nad którymi nie mamy kontroli. Obecności linków nie należy traktować jako wyrazu aprobaty dla nich bądź też dla ich treści. Analizy i komentarze nie są rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia MF z 19 października 2005 r. Zostały sporządzone w celach informacyjnych i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Z tego względu ważne jest, aby w gospodarce został zachowany odpowiedni balans. Dba o to Narodowy Bank Polski, który w ostateczności podejmuje interwencje walutowe na rynku – skupując lub sprzedając waluty w ramach rezerw. Mocny złoty to rzeczywista większa wartość pieniądza w kraju, co stanowi dobry prognostyk dla gospodarczej sytuacji Polski. Silny złoty jest korzystny dla osób lubiących podróżować, ponieważ mogą kupić zagraniczną walutę za niższą cenę. Najczęściej kupowane w Polsce to dolar i euro.

dolar kurs prognozy

Analiza techniczna wykresu USDX jest szczególnie pomocna w sytuacji, gdy obraz techniczny na konkretnych parach walutowych z USD jest trudny do jednoznacznej interpretacji. Polecam zwracać uwagę zwłaszcza na kluczowe poziomy wsparcia i oporu na wykresie indeksu dolarowego. Polska waluta ma dzisiaj wyraźnie słabszy dzień. Dzisiejsze zmiany stóp procentowych za Oceanem pokażą nam, jak będą kształtowały się kolejne.

Inflacja w USA hamuje, Disney goni Netflixa, Elon Musk sprzedaje akcji Tesli, oto podsumowanie…

Wyświetlanie kursu dolara amerykańskiego do złotego polskiego na większości platform transakcyjnych oraz na stronach z wykresami odbywa się do czterech cyfr po separatorze. USD/PLN to para walutowa notowana bezpośrednio i jest uważana za egzotyczną. Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego (para walutowa CHF/PLN) 12 sierpnia w środę pokazuje o dziwo brak większych zmian względem poprzedni sesji i oscylowanie w mniej więcej tym samym… Euro było warte mniej od dolara tylko w swoim okresie niemowlęcym. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce pod koniec 2002 r. Od tego czasu, przez wszystkie lata dojrzewania, wspólna waluta trzymała się w sporej lub chociaż bezpiecznej odległości od parytetu.

FED mówi „recesja” i podnosi stopy o 0,75 pp.

Analitycy Ebury prognozują, że na koniec roku spadnie ona do co najmniej 4,6 zł. Wpływ będą mieć oczywiście dalsze decyzje Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Jak na razie we wrześniu spodziewana jest jeszcze jedna podwyżka, a później może czekać nas zakończenie cyklu. Znaczenie jeszcze dla euro będą mieć kolejne decyzje EBC. Jak na razie zdecydowano na pierwszą podwyżkę i to wyższą niż zakładał konsensus (50 pb, a prognozy mówiły o 25 pb).

Co prawda na całym świecie, czy to w państwach europejskich, czy w Stanach Zjednoczonych z powodu ograniczonego dostępu do ropy naftowej i gazu z Rosji, ceny wszystkich produktów wzrosły. Jednakże w Polsce inflacja jest drastycznie wysoka w porównaniu do innych państwa – w kwietniu GUS ogłosił wskaźnik inflacji na poziomie 12,3%. Rząd nie ukrywa, że należy spodziewać https://investorynews.com/ się większego wzrostu cen, nawet do poziomu 15%. Zobacz, ile zapłacisz za euro, dolara oraz franka na koniec października W środę złoty lekko się osłabia, oddając ostatnie wzrosty. Według IBnGR, w 2015 roku średnioroczne kursy euro i dolara wyniosą odpowiednio 4,0 oraz 3,7 zł, natomiast w 2016 roku średni kurs euro wyniesie 4,0 zł, a średni kurs dolara 3,8 zł.

Istotna będzie więc nie tyle decyzja, co oczekiwania co do dalszej ścieżki stóp procentowych w USA. W przypadku scenariusza bazowego, czyli podwyżki o 75 pb, dalsze losy dolara… To paradoks, bo – jak tłumaczy Jakub Borowski – warunkiem koniecznym umocnienia złotego jest sygnał ze strony NBP, że zdecydowane zacieśnienie polityki pieniężnej, którego oczekują inwestorzy, nie jest wykluczone. „Oczekiwany przez rynek znaczący wzrost stóp procentowych powinien doprowadzić do umocnienia kursu złotego.

Szwajcarzy nie chcą mocnego franka

Sprawdzamy prognozy walutowe po tych ważnych wydarzeniach. Słabość złotego to problem dla wszystkich zadłużonych w walutach obcych, w tym dla rządu. To jednak również czynnik utrudniający RPP walkę z inflacją. „W pierwszych kwartałach po podniesieniu stóp spadek inflacji wynika przede wszystkim z działania kanału kursowego. Jeśli sytuacja gospodarcza znacząco się nie zmieni, wartość euro będzie miała stabilną wartość lub też będzie nieco wzrastać z powodu wzrostu inflacji w Polsce i spadku złotówki względem obcych walut.

Kursy walut odzwierciedlają nadzieje na szczyt inflacji w USA, dolar pikuje, EUR/PLN w końcu pod 4,70 (komentarz z 11.08.

Obserwujemy coraz wyższe szczyty i coraz wyżej położone dołki kursu euro do złotego. Zresztą już wcześniej złoty nie spisywał się najlepiej. Kurs euro systematycznie osiąga coraz wyższe poziomy. Poziom 3,80 zł za euro po raz ostatni widzieliśmy w kwietniu kryptowaluta: jak inwestować w walutę kryptograficzną 2010 r. Wtorkowa sesja przyniosła wyraźne umocnienie amerykańskiej waluty, a dziś o poranku obserujmy korektę na USD. Niemniej biorąc pod uwagę wczorajszą siłę dolara, niewykluczone, że jest to próba powrotu do głównego trendu – wzrostowego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.